close

Masthead

Executive Editor

Arnav Prasad ’18

 

Arts Editor

Austin Kwoun ’18

 

Sports Editor

Thomas McEvoy ’19

 

Photo Editor

Duncan Grant ’18

Donavan Payne ’18

Faculty Advisors

David Hegarty

Juliette Zener

 

News Editor

Charlie Donahue ’19

 

Opinion Editor

Gavin Colbert ’18

 

Graphics Editor

Bennett Morris ’18

Executive Editor

Mack Perry ’17

 

Arts Editor

Gus Lamb ’17

 

Sports Editor

Evan Ricci ’17

 

Photo Editor

Duncan Grant ’18

Faculty Advisors

David Hegarty

Juliette Zener

 

News Editor

Ishaan Prasad ’18

 

Opinion Editor

Robert Warming ’17

 

Graphics Editors

Bennett Morris ’18

Lawson Morris ’19

Executive Editor

Brendan Pulsifer

 

Arts Editor

Alex Afeyan

 

Sports Editor

Matt Reppucci

 

Photo Editor

John Gosselin

Editors-In-Chief

Jake DeCaprio

Jay O’Brien

 

Online Editor

Arnav Prasad

 

Copy Editors

John Markis

Ishaan Prasad

Assistant Editors

Augustus Lamb

Evan Ricci

Jack Richards

Bennett Rush

 

Back Page Editors

Gabe Schmittlein

 

Faculty Advisors

David Hegarty

Juliette Zener

 

News Editor

Jason Fischman

 

Opinion Editor

McAlister Perry

Executive Editor

John Driscoll

William Treanor

 

Arts Editor

Brendan Pulsifer

 

Sports Editor

Liam Foley

 

Photo Editor

Jamie Mazzio-Manson

Editor-In-Chief

Michael O’Neill

 

Online Editor

Sreehaas Digumarthi

 

Copy Editor

Matt Reppuci

Assistant Editors

Chip Daley

Jake DeCaprio

Jason Fischman

Mack Perry

 

Back Page Editors

Andres Cordoba

 

Faculty Advisors

David Hegarty

Juliette Zener

 

News Editor

Sreehas Digumarthi

 

Opinion Editor

Jay O’Brien

Executive Editor

Matt Czarnecki

Bernardo Pacini

 

Arts Editor

Will Treanor

 

Sports Editor

Alex Haigh

 

Photo Editor

Angus Smith

Editor-In-Chief

Robert Sayegh

 

Online Editor

John Curtin

 

Copy Editors

Cole Durbin

George Holderness

Assistant Editors

Charlie Blank

John Driscoll

Jay O’Brien

Alexander Richards

 

Back Page Editors

Charlie Hill

 

Faculty Advisors

David Hegarty

Juliette Zener

 

News Editor

Michael O’Neill

 

Opinion Editor

Jacob Pagano

Executive Editor

Ian Meyer

 

Arts Editor

Kevin Chen

 

Sports Editor

Bernardo Pacini

 

Photo Editor

Alex Haigh

Editor-In-Chief

Josh Lee

J.P. Thomas

 

Design Editor

Robert Sayegh

 

Online Editor

Kyle Laracey

 

Copy Editors

Matthew Czarnecki

 

Assistant Editors

Arman Ashrafi

George Holderness

Henry Ogilby

Colin Sargis

 

Graphics Editor

Gates Dupont

 

Faculty Advisors

David Hegarty

Juliette Zener

 

News Editor

Cole Durbin

 

Opinion Editor

George Holderness

Executive Editors

Andrew Raftery

Joseph Troderman

 

Arts Editor

Ryan Baxter-King

 

Sports Editor

Jonathon Goodman

 

Photo Editors

Alexander Haigh

Tucker Gordon

Editor-In-Chief

Pranay Bose

 

Online Editors

Bernardo Pacini

Robert Sayegh

 

Assistant Editors

Kevin Chen

Cole Durbin

Charlie Feinberg

Eric Green

Richard Mummolo

Jacob Pagano

Copy Editors

Matthew Czarnecki

Ian Meyer

 

News Editor

John Patrick Thomas

 

Opinion Editor

Joshua Lee

 

Faculty Advisors

David Hegarty

Richard Morange

Executive Editors

Paul Donnelly

Matt Ricotta

 

Arts Editor

Sam Wells

 

Sports Editor

Joe Troderman

 

Photo Editor

Nick Andre

Editor-In-Chief

Matthew Weinstein

 

Managing Editors

Nick Andre

Pranay Bose

 

Assistant Editors

Jon Goodman

Josh Lee

Ian Meyer

Richard Mummolo

Thomas Pagani

J.P. Thomas

Mark Thurner

News Editor

Edward Harvey

 

Opinion Editor

Colin Spence

 

Faculty Advisors

David Goff

Richard Morange

Executive Editor

Matt Weinstein

 

Arts Editor

Joey Dow

 

Sports Editor

Reed Casey

 

Photo Editor

Nick Andre

Editor-In-Chief

Tom Muse

 

Managing Editors

Birin Padam

Jay Po

 

Assistant Editors

Bobby Avakian

Pranay Bose

Colin Egan

Ryan Fitzgerald

Edward Harvey

Ben Jacobson

Andrew Kelley

Ben Porter

Copy Editor

Matt Ricotta

 

News Editor

Paul Donnelly

 

Opinion Editor

Andrew Reed

 

Faculty Advisors

Harold Prenatt

Richard Morange

Executive Editor

John Doherty

 

Arts Editor

Justin Pottle

 

Sports Editor

Birin Padam

 

Photo Editor

Bader Abu-Eid

Editor-In-Chief

Zachary Bernstein

 

Managing Editors

Brady Hesslein

Jack McManus

 

Assistant Editors

Nick Andre

Reed Casey

Joey Dow

Gordon Maas

Tom Muse

Jay Po

Andrew Reed

Hilbert Schenk

Peter Swan

Matt Weinstein

News Editor

Tucker Johnston

 

Opinion Editor

Stephanos Karavas

 

Faculty Advisors

Harold Prenatt

Richard Morange

Executive Editor

Nick Rellas

 

Arts Editor

Dylan Griffin

 

Sports Editor

Al Minahan

 

Photo Editor

Bader Abu-Eid

Editor-In-Chief

Matthew Egan

 

Web Editor

John Kohler

 

Managing Editor

Peter Bourneuf

Assistant Editors

JP Doherty

Brad Ferrick

Will Gibbons

Brady Hesslein

Brett Jordan

Jack McManus

Justin Pottle

 

 

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

News Editor

Zach Bernstein

 

Opinion Editor

Chris LeBlanc

 

Featured Writer

Tucker Johnston

Executive Editor

Mike Wang

 

Arts Editor

Jimmy Magliozzi

 

Sports Editor

Drew Quinn

 

Photo Editor

Nick Rellas

Editor-In-Chief

Brian Alexander

 

Web Editors

Vincent Elia

Matt Welch

 

Managing Editors

Mihran Deirmendjian

Sam Landis

Assistant Editors

Leo DesBois

Matt Egan

Chris LeBlanc

Dylan Griffin

Ted Ho

Brett Jordan

 

 

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

News Editor

Andrew DesBois

 

Opinion Editor

Tyler Brace

 

Staff Cartoonist

Peter Bourneuf

Executive Editor

Dan Fine

 

Arts Editor

Mike Wang

 

Sports Editor

Matt Doherty

 

Photo Editors

Jimmy Maglioz

Dan Heanue

Editor-In-Chief

Devin Corrigan

 

Web Editor

Brian Alexander

 

Managing Editors

Teddy Blank

Creg Ronan

Assistant Editors

John Giannuzzi

Tom Fenallosa

Mihran Deirmendjian

Tyler Brace

Luke Arnold

 

Editor Emeritus

Max Thayer

 

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

News Editor

Elliott Fox

 

Opinion Editor

Pat Warner

Executive Editor

Will Baldwin

 

Arts Editor

Craig Roman

 

Sports Editor

Dan Braunstein

 

Photo Editor

Paul Murphy

Editor-In-Chief

Max Thayer

 

Managing Editors

Chris Ritchie

Nils Wernerfelt

Technical Editor

Peter Shields

 

Assistant Editors

Devin Corrigan

Dan Fuss

Danny Gaynor

Ali Jafri

Patrick Warner

 

 

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

News Editor

Dan Fine

 

Opinion Editor

Ben Lurie

Executive Editor

William Birhle IV

 

Arts Editor

Silas Howland

 

Sports Editor

J.W. Dever

 

Photo Editor

Joe Pasquale

Alex Brustowicz

Editor-In-Chief

Daniel Schuker

 

Managing Editors

J.W. Dever

Jeff Hadzima

Assistant Editors

Chris Richie

Nils Wernerfelt

Colin Burke

Brian Sullivan

 

 

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

News Editor

Maxwell Thayer

 

Opinion Editor

Will Baldwin

Executive Editor

Harry Greene

 

Arts Editor

Brian Griffin

 

Sports Editor

Nick Barnicle

 

Photo Editor

Arthur Greene

Editor-In-Chief

Tom Codevilla

 

Tech Editor

Chris Cancian

 

Managing Editors

Anthony Bardaro

Gregoire Robinson

Assistant Editors

Kirkland Kraines

Billy Bihrle

Jeff Hadzima

Andrew Kettlewell

Chris Jaramillo

 

 

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

News Editor

Michael Murphy

 

Opinion Editor

Dan Schuker

Executive Editor

Alex Jacquet

 

Arts Editor

Peter Cameron

 

Sports Editor

Peter Doyle

 

Photo Editor

Tim O’Connell

Editor-In-Chief

Mike Darman

 

Technical Editor

Bob DiMatteo

 

Managing Editors

James Morone

James Oliver

Assistant Editors

Mehdi Alhassani

Anthony Bardaro

Chris Cancian

Tom Codevilla

Kirkland Kraines

Harry Greene

 

 

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

News Editor

Rob Crane

 

Opinion Editor

Ben Herbert

Executive Editor

Dave Crane

 

Arts Editor

Mike Darman

 

Sports Editor

Jesse Jodrey

 

Photo Editor

Rob Sergel

Editor-In-Chief

Sam Herbert

 

Web Editor

Stephen Gogolak

 

Design Editor

Nikhil Sahni

 

Managing Editors

Doug Nannene

Pat Hughes

Assistant Editors

Matt Fay

Alex Jacquet

Jim Morone

Mike O’Donnell

Mark Rounds

 

 

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

News Editor

Andrew Kanarek

 

Opinion Editor

Chris Marcal

Executive Editor

Ben Wells

 

Sports Editors

Joe Doherty

Joe Morone

 

Cartoonist

Joe Grause

 

Editor-In-Chief

Tin Ha-Ngoc

 

Managing Editors

Thatcher Spring

Daisuke Yasutake

 

Assistant Editors

Mike Dougrey

Ryan Harrington

John Stakes

Jason Tse

 

Photo Editors

Evan Campisi

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

News Editor

Jim Abely

 

Arts Editor

Sean Creehan

Robert Frashure

Executive Editor

Jay Tuli

 

Sports Editors

Alan Topalian

Jon Eirich

 

Operations Manager

Daren Bradshaw

 

Editor-In-Chief

Chris Bragdon

 

Managing Editors

Rich Parella

Brad Beal

 

Assistant Editors

Erik Dinardo

Rob Frasure

Adam Grassi

 

Photo Editors

Thayer Hirsh

Evan Campisi

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

Head Copy Editors

Ed Chaglassian

Julien Appignani

 

Arts Staff

Turner Kniffen

Arts Editor

John Bichajian

 

Sports Editors

Ashish Bhargava

Jeff Perry

 

Assistant Editors

Daren Bradshaw

Ed Chan

Scott Robinson

Editor-In-Chief

Peter Rosenblum

 

Managing Editors

Couper Samuelson

Chip Franklin

Executive Editor

Steve Messinger

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

Head Copy Editor

Chris Murphy

Ian Knox

 

Columnists

Dan Ward

Ev Meagher

Executive Editor

Dan Stedman

 

Sports Editors

Mark Vernazza

Michael Silverstein

 

Editor-In-Chief

Dan Ward

 

Managing Editors

Evan Meagher

Dave Prinn

 

Business Editor

Pat Day

 

Production Chief

Zach Friedland

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

Copy Editor

Jared Courtney

 

Arts Editor

Justin Ryan

 

Staff Writer

Evan Hoffman

Executive Editor

Dave Schoetz

 

Sports Editors

Dave Prinn

Mark Vernazza

 

Photo Editor

Ian Bass

 

Editor-In-Chief

Dan Ward

 

Managing Editors

John Hamilton

Dan Stedman

 

Business Editor

Pat Day

 

Operations Manager

Justin Ryan

Faculty Advisor

Harold Prenatt

 

Head Copy Editors

Zach Friedland

Evan Meagher

Executive Editor

Bill Abely

 

Photo Editor

Greg Galligan

 

Business Editor

Pat Cramb

 

Sports Editor

Chris Day

Editor-In-Chief

Rahul Kakker

 

Managing Editors

Mark Gallagher

Steven Ranere

 

Head Copy Editor

Ivan Prizada

 

Photo Staff

Eric Almon

Phil Canzano

Faculty Advisor

Caroline Freeman

 

Staff Writers

Eric Cosman

Martin Pavlinic

John Westcott

Lyle Yetman

 

News Staff

David Bordeau

Kevin Caruso

Jeff Evans

Alex Hertzlinger

Mike Kelley

Andrew Wright

News Staff

David Bordeau

Kevin Caruso

Jeff Evans

Alex Hertzlinger

Mike Kelley

Andrew Wright

 

Sports Editor

Chris Day

 

Photo Editors

Greg Galligan

Editor-In-Chief

Scott Stedman

 

Managing Editors

Mark Gallagher

Steven Ranere

 

Head Copy Editor

Ivan Prizada

 

Executive Editor

Bill Abely

 

Photo Staff

Eric Almon

Phil Canzano

 

Contributors

Steve Carr

Brian Merrit

Faculty Advisor

Caroline Freeman

Geoffrey Stewart

 

Staff Writers

Eric Cosman

Martin Pavlinic

John Westcott

Lyle Yetman

 

Business Editor

Pat Cramb

Executive Editor

Chris Mutrie

 

Copy Staff

Jason Boxer

Sanjeev Goswami

Scott Ribich

Imran Rizvi

Josh Romney

Tony Rosenfeld

 

Photo Editors

Doug Karp

Bob Hart

 

Cartoonists

David Ciconni

Fordy Curran

Editor-In-Chief

Rahul Kakker

 

Managing Editor

Mark Connolly

 

Head Copy Editor

Colin Hynes

 

Operations Managers

Rich Balikian

Bob Shaw

 

Photo Staff

Jeff Oppenheimer

 

Contributors

Steve Carr

Brian Merrit

Faculty Advisor

Caroline Freeman

 

Staff Writers

Jason Boxer

Alex Moon

Will Stamps

 

News Staff

Bob Berstein

Rob Boucai

Mark Gallagher

Eli Gallaudet

Josh Goldfine

Ted Kerkam

Yung Kim

Mark Sullivan

Executive Editor

David Feinleib

 

Copy Staff

Jason Boxer

Mark Connolly

Trevor McGill

Barrett Golay

Colin Hynes

Rahul Kakkar

Chris Mutrie

Tony Rosenfeld

 

Photo Editors

Scott Burkhead

 

Photo Staff

Bob Hart

Matt Bonica

Editor-In-Chief

Jason Rife

 

Head Copy Editor

Trevor McGill

 

Managing Editors

Jake Catchpole

 

News Staff

Aaron Banner

Bob Berstein

Bill Hung

Scott Ribich

Josh Romney

Bob Shaw

Chris Sibley

Faculty Advisor

Caroline Freeman

 

Sports Editor

Keith O’Brien

 

Staff Artist

David Cicconi

 

Staff Writers

Andrew Daunis

Mike Gordon

Alex Moon

 

Contributors

Andy Donovan

Mark Gallagher

Brad Gay

Ron Mallick

Imran Rizvi

Executive Editors

Robert Carlock

David Evans

 

Copy Staff

Jason Rife

David Feinleib

Trevor McGill

 

Photo Staff

Cyrus Komer

Scott Burkhead

Editor-In-Chief

David Hynes

 

Head Copy Editor

Doug Marple

 

News Staff

JP Paquin

Justin McCormack

John Mohan

Billy Hung

Steve Stepanian

Mark DerKazarian

Mike Rosenfield

Faculty Advisor

Caroline Freeman

 

Staff Writers

Joe Fahmy

Tim Ehrlich

 

Contributor

Chris Mutrie

Executive Editor

Robert Carlock

 

Copy Editors

Doug Marple

Doug Mills

 

Photo Editors

Robin Shahani

Editor-In-Chief

Jonathan Boxer

 

Managing Editors

Hugh Hynes

David Evans

 

Business Manager

John Morris

Faculty Advisor

Caroline Freeman

 

Staff Writers

Lawson Clarke

Managing Editors

Hugh Hynes

Dave Shaff

 

News Editor

Benjamin Davis

 

Sports Editors

Dan Katz

 

Sports Writers

Scott Parrot

Josh Chaffin

Frank Yunes

Brendan Monshan

Editor-In-Chief

Jon Boxer

 

Executive Editor

Robert Carlock

 

Head Copy Editor

Rich Gustavson

 

Copy Editors

Doug Marple

Doug Mils

Faculty Advisors

Sara Grove

Caroline Freeman

 

Staff Cartoonist

Charlie Rosenberger

 

Photo Editor

Ron Lanao

Photo Editors

Roddy Moon

 

News Editor

Paresh Patel

 

Sports Editors

Peter Althausen

Frank Yunes

 

Business Editor

Tim Connolly

Ben Davis

 

Associate Editors

Rich Gustavson

Paul Harris

Bryn Zeckhauser

Editor-In-Chief

Chris Newbold

 

Executive Editor

Barrie Rosenberg

 

Head Copy Editor

David Katsnelson

 

Copy Editors

Jon Boxer

Bob Carlock

Hugh Hynes

 

Operations Managers

Jeff Drucker

Dave Evans

Faculty Advisors

Sara Grove

Caroline Freeman

 

Staff Cartoonist

Charlie Rosenberger

 

Photo Staff

David Korb

John Sarrouf

 

Headline Editor

Scott Madden

 

Graphic Editor

Mike Yunes

 

Contributor

Josh Gordon

Photo Editors

Al Otte

 

News Editor

Craig Bergstrom

 

Sports Editor

John Beaver

 

Business Editor

Flip Kerr

 

Associate Editors News

Paul Filtzer

Tom McCraw

Bryn Zeckhauser

Editor-In-Chief

Jason Gay

 

Executive Editor

Dan Margulis

 

Copy Editor

Paul Cannistraro

Naupam Dalal

Paresh Patel

Ajay Zutshi

 

Production Staff

James Coady

Paul Drepanos

Eric LeVine

David Katznelson

Sean McLaughlin

Andrew Hauck

Michael Mills

Eduardo Ramire

Faculty Advisors

Sara Grove

Caroline Freeman

 

Chief Staff Writer

Michael J. Woods

 

Feature Editor

Will Bachner

 

Photo Staff

Tom Hung

Matt Siegel

Photo Editors

Rob Maier

Alex Otte

Joe Senna

 

Business Editor

Mike Palmer

 

Sports Editor

J.J. Rebello

Editor-In-Chief

Sean McLaughlin

 

Copy Editor

Dan Margulis

 

Editorial Assistants

Dave Cody

Jim Coady

Marco Dimare

Carl Eldh

Peter Hirschmann

Gil Hundley

Michael Liles

Tom McGraw

Jeff Mills

Peter Regan

Val Stivers

Bryn Zeckhauser

Faculty Advisors

Sara Grove

Mr. Zamore

 

Managing Editor

Reese Genser

 

Circulation Editor

Sean Carney

 

Graphic Design

Haig Demarjian

 

Staff Writers

Will Bachner

Craig Bergstrum

John Konevich

Eric Levine

Ted Marple

Jay Parkhill

Andrew Sonnenschein

Jarrett Williams

Photo Editor

Paul Hauf ’86

 

News Editor

Geoff Stewart ’86

 

Business Editor

Tom Sullivan ’86

 

Sports Editor

Tom Baker ’86

Editor-In-Chief

Ben Anastas ’86

 

Copy Editor

Sean McLaughlin ’87

 

Editorial Assistants

Dave Parrott

Andrew Boxer

Will Averill

Joe Dabringer

Al Salvato

Faculty Advisors

Mr. Guthrie

Mr. Zamore

 

Managing Editor

Steven Meade ’86

 

Feature Editor

Tom Slosberg ’86

 

Associate Editors

Jon Davis ’86

David Reno ’86

 

Photo Editor

David Udris

 

News Editor

Chris Connors

 

Business Editor

Ben Anastas

 

Sports Editor

Charlie Uchill

Editors-In-Chief

Tom Bikales

James Kanter

 

Copy Editor

Frank Mooney

 

Staff Writers

John Danahy

Geoff Stewart

Faculty Advisors

Chris Zamore

Peter Guthrie

 

Managing Editor

John Connors

 

Feature Editor

Morey Osteen

 

Associate Editors

Dom Dimare

Sean O’Riordan

 

Editorial Assistants

Steve Bilafer

Ralph D’Agostino

Rob Reynolds

Photo Editor

Paul Zurlo ’84

 

News Editor

Brian McCarthy ’84

 

Business Manager

Matt Crozier

 

Sports Editor

Adam Krinsky ’84

Editors-In-Chief

Dan Harding ’84

 

Executive Editor

Paul Fox ’84

 

Copy Editor

Jon Goldberg

 

Staff Writers

Adrian Blake

Ken Citron

Michael Delman

Ted Guleserian

Mark Martines

Joe Tully

Faculty Advisor

Robert Lindberg

Dianne Close

 

Managing Editor

John Geraghty ’84

 

Feature Editor

Jon Smollen ’84

 

Associate Editors

Joe Archiprete ’84

Steve Bilafer ’84

 

Editorial Assistants

Brian Brady

Jamie Boyle

Dom Dimare

Dan Lynch

Peter O’Loughlin

Feature Editor

Michael Schwaib ’83

 

News Editor

Matt Curtis ’83

 

Sports Editor

David Bright ’83

 

Photo Editor

Scott Bates ’83

Editor-In-Chief

Jamie Boyle ’83

 

Executive Editor

Brian Brady ’83

Faculty Advisor

Robert Lindberg

Dianne Close

 

Managing Editor

Dan Harding ’84

 

Staff Cartoonist

Gardner Bradlee ’83

 

Staff Writers

Sean Coughlin

Keith Hote

Ed Mills

Mark Monaco

Stan Nowak

Andrew Saulnier

Kurt Simon

Photo Editor

Steven Sughrue ’82

 

News Editor

Theodore Tutan ’82

 

Business Manager

Daniel Green ’82

 

Sports Editor

David Howe ’82

 

Computer Consultant

Bradford Wilson ’82

Editors-In-Chief

A. Peter Monaco ’82

Eric Wolf ’82

 

Executive Editor

Mitchell Roberts ’82

Faculty Advisor

Robert Lindberg

Dianne Close

 

Managing Editor

Maurice Tobin III ’82

 

Feature Editor

Adam Banker ’82

 

Copy Editor

Michael Brown ’82

 

Associate Editors

Charles Berents ’82

Richard Meyers ’82

 

Assistant Editors

Philmore Anderson

Brian Brady

Matt Curtis

Geoff Johnson

Danny Kraft

Bill McNamara

Mark Monaco

Mark Pearlstein

Executive Editor

John Buckner ’81

 

Photo Editor

Steve Sughrue ’82

 

Business Editor

David Kaplan ’81

 

Associate Editor

Rick Wolf ’82

Editor-In-Chief

John Bikalkes ’81

 

Caption Editor

Paul Stanton ’81

Faculty Advisor

Roger Duncan

Dianne Close

 

News Editor

Chris Cogswell ’81

 

Feature Editor

Tom Derry ’81

 

Sports Editor

Paul Carroll ’81

 

Assistant Editors

Paul Ades ’81

Tim Amory ’81

Ken Beiliski ’81

John Harding ’81

Phil Levy ’81

Eric Price ’81

Marion Ryder ’81

Mitch Roberts ’82

Trip Tobin ’82

Bill Henderson ’83

Tom Kenneally ’83

Executive Editor

Chris Vincze ’80

 

Managing Editor

Greg Clark ’80

 

Photo Editor

Geoff Donovan ’80

 

Business Editor

Bob McNamara ’80

 

Associate Editor

Kent Plunkett ’80

Editor-In-Chief

James Driscoll ’80

Staff Cartoonist

Martin Sorger ’80

Faculty Advisor

Roger Duncan

Margaret Harris

 

News Editor

Conardo Bondoc ’80

 

Feature Editor

James Thomas ’80

 

Sports Editor

Bob McNamara ’80

 

Assistant Editors

David Croston ’80

Tom Lucas ’80

Gary Martin ’80

Bob McLaughlin ’80

Paul Meskunas ’80

Brad Michals ’80

George Moses ’80

Greg Nemrow ’80

Greg Zaff ’80

Chris Cogswell ’81

Executive Editor

David Harrison ’79

 

Managing Editor

Bob Fitzpatrick ’79

 

Photo Editor

Chris Avery ’79

 

Business Editor

Sean Leahy ’79

 

Associate Editors

Peter Howe ’79

Andy Botti ’79

Editor-In-Chief

Sean Mullaney ’79

 

Feature Editors

Peter Sorger ’79

Faculty Advisor

Jack Myers

Judy Robbins

 

News Editor

Joe Breen ’79

 

Sports Editor

John Barcus ’79

 

Assistant Editors

Steven Blackow

John Cannistraro

Robert Macnamara

Eddie O’Connell

Larry Pinkham

John Rousseau

Poohmer Sears

Frank Stoltman

Pat Sullivan

Conardo Bondoc

Jeff Donovan

Jimmy Driscoll

Sean Galvin

Nate Leonard

Jack London

Bob McNamara

Brad Micheals

Kent Punkett

David Talanian

Chris Vincze

Executive Editor

Joe Greeney ’78

 

Managing Editor

Larry Caperton ’78

 

Photo Editor

Ed Poulos ’78

Fred Jones ’78

 

Business Manager

John Rubin ’78

 

Associate Editors

Kevin Doyle ’78

Mike Segal ’78

Eric Schorr

Sean Mullaney

Editors-In-Chief

Andrew Zimbler ’78

Owen Cote ’78

 

Feature Editor

John Driscoll ’78

Faculty Advisor

Jack Myers

Judy Wortham

 

News Editor

Joe Yenouskas ’78

 

Sports Editor

Geoff Curtis ’78

Executive Editor

Jim Davis ’77

 

Managing Editor

Bill Gardner ’77

 

Photo Editor

Ed Poulos ’78

 

Business Manager

J.P. Botindari ’77

 

Associate Editors

Steve Leahy ’77

John Mannix ’77

Mike Sullivan ’77

Editor-In-Chief

Tom Green ’77

 

Feature Editor

Brian Mullaney ’77

Faculty Advisors

Jack Myers

Judy Wortham

 

News Editor

Tad Bayless ’77

 

Sports Editor

Jim Peck ’77

 

Copy Editors

Pat Carley ’77

 

Assistant Editors

Don Annino 

Dave Burke

Owen Cote

Geoff Curtis

Tom Darling

Kevin Doyle

John Driscoll

Vic Kazanjian

Emmet Lyne

Jay Reicheld

Rob Wong

David Zimble

Andy Zimbler

Dave Ratcliff

Executive Editor

Barry Nalebuff ’76

 

Managing Editor

David Salzman ’76

 

Business Manager

Barry Nalebuff ’76

 

Headline Editor

Bob Walsh ’76

 

Photography Editor

Kevin Fitzgerald ’76

 

Circulation Manager

Mark Harrington ’76

Editor-In-Chief

Jack Cullinan ’76

 

Feature Editor

Mark Milley ’76

Faculty Advisor

Jack Myers ’76

 

News Editor

Dennis Collins ’76

 

Sports Editor

Steve Guamarccia ’76

 

Copy Editors

Doug Weiner ’76

 

Production Editor

Rich Herlily ’76

 

Assistant Editors

Walter Bird

Rich Casner

Fred Cyker

Larry Diran

Jim Farrell

Lee Hawley

Shawn Morris

Greg Paladino

Bob Puopolo

John Sardella

J.P. Botindari

Jim Davis

Tom Green

Steve Lubano

Steve Leahy

Tom Milett

Ted Bayliess

Managing Editor

Chris Owens ’75

 

Photo Editor

Ned Pepper ’75

 

Business Manager

Barry Nalebuff ’75

 

Associate Editors

Steve Leahy ’75

John Mannix ’75

Mike Sullivan ’75

Editor-In-Chief

Joe Henley ’75

 

Feature Editor

Gary Barrett ’75

 

Circulation Manager

Matt Hurley ’75

Faculty Advisor

Jack Myers

 

News Editor

Peter Sullivan ’75

 

Sports Editor

Harry Pass ’75

 

Copy Editors

Lennie Frelman ’75

 

Assistant Editors

Mark Alfano

Paul Avery

Frank Brosens

Andy Dawson

Bob Goldhammer

Dave Kelley

Toby Morse

Chris O’Brien

Mark O’Brien

Rich Rogers

Bob Stone

Rich Ullian

Jack Cullinan

Lee Hawley

Mark Milley

David Saltzman

Chip Tarbell

Managing Editor

Daniel Pierce

 

Photo Editor

Howard Feist

 

Business Managers

Mark Cauchon

Timothy Fulham

 

Copy Editor

Anthony Green

Editor-In-Chief

William Harris

 

Feature Editor

Daniel O’Connell

 

Circulation Manager

Peter Mele

 

News Editor

Mark Chandler

 

Sports Editor

John Harvey

Faculty Advisor

John Myers

 

Assistant Editors

Alain Ades

Ricardo Blanco

Peter Burke

Arthur diNatalie

Cory Fitfield

Andrew Hester

George Howe

Joseph Johnson

Craig Johnston

Peter Martini

Edward Quinn

Stephen Sheehan

Daniel Sullivan

John Sullivan

Patrick Sweeney

Barry Wald

Jonathan Wyman

Paul Avery

Jefferey Bacon

Gary Barrett

Gordon Hall

Joseph Henley

Thomas Morse

Christopher Owns

Edward Pepper

Henry Porter

Peter Sullivan

Richard Ullian

Managing Editor

James Foley

 

Photo Editor

Richard Maher

 

Business Managers

Peter Flynn

Robert Cesari

 

Copy Editor

Michael Buros

 

Video Editors

James Foley

Michael Kitsis

Editor-In-Chief

William Achtmeyer

 

Feature Editor

Andrew Cadiff

 

Circulation Manager

Michael Kitsis

 

News Editor

Samuel Starr

 

Sports Editor

Timothy Hester

Faculty Advisor

John Myers

 

Assistant Editors

Robert Cronin

Alan Glickman

Michael Kitsis

Daniel Schley

James Stratton

Peter Wald

Anthony Green

Mark Chandler

Cory Fifield

Joseph Johnson

William Harris

Daniel Hanlon

Daniel O’Connell

Managing Editor

Storer Rowley

 

Photo Editor

Blaise Alfano

 

Business Managers

Thomas Cronin

Ross Roberts

 

Copy Editor

Gregory Henes

 

Art Editor

William Stobaugh

Editor-In-Chief

William Widing

 

Feature Editor

Hastings Rowley

 

Circulation Manager

David Allison

 

News Editor

Sherman Starr

 

Sports Editor

Daniel Fitzgerald

Associate Editors

David Allison

Roger Lee

Peter Gair

David Shanahan

 

Assistant Editors

Peter Ashton

Charles Bichajian

Thomas Cronin

David Dawson

Robert Harrison

Calvin Keeler

Robert Riley

Richard Thayer

William Achtmeyer

Michael Buros

Andrew Cadiff

Robert Cronin

Henry Emmett

James Foley

Michael Kitsis

Richard Maher

Daniel Schley

James Stratton

Samuel Starr

Managing Editor

Jefferey Coop

 

Photo Editor

Philip Magnuson

 

Business Managers

Steven McConnell

Charles Moore

Editor-In-Chief

Mark Fuller

 

Feature Editor

Joseph Vaccaro

 

Circulation Manager

Daniel Dorian

 

News Editor

Huntington Willard

Sports Editor

Kenneth Hintlian

 

Assistant Editors

Blair Brooks

Graham Holmes

Robert Kittredge

Paul Lane

John Magee

Stephen McConnell

John Samuelson

Allen Sheldon

David Wright

James Foley

Photo Editor

John Canaday

 

Business Managers

Bruce Amsbary

David Ogilby

 

Circulation Manager

Thomas Ulfelder

Editor-In-Chief

Robert Gogan Jr.

 

Feature Editor

Kenneth Simons

 

News Editor

William Samuelson

 

Sports Editor

Harrison Thayer

Associate Editor

Richard Leventhal

 

Assistant Editors

Brian Bixby

Kevin Bottomley

David Cancian

Stephen Dunn

Francis Carr

Richard Giles

Kenneth Littleton

Alexander MacMillian

John Sheetz

Peter Walsworth

David Weinberg

Kenneth Hintlian

Jefferey Kopp

John Samuelson

Robert Samuelson

Allen Sheldon

Huntington Willard

Photo Editor

Charles Morin

 

Business Managers

Randolph Greene

 

News Editor

James Smith

Editor-In-Chief

Kenneth Meister

 

Feature Editor

Richard Simons

 

Circulation Manager

William Spring

 

Sports Editor

David Sullivan

Associate Editor

Bradford Kopp

 

Assistant Editors

Peter Bennett

Andrew Brock

Robert Bowen

John Chobanian

David DeLong

Joseph Konefal

Jonathan Lee

William Pietz

Robert Porteous

Theodore Shasta

Lionelle Wells Jr.

Kevin Bottomley

Stephen Dunn

Robert Gogan

Richard Leventhal

Alexander MacMillian

John Sheetz

Alan Sheldon

Kenneth Simons

Harrison Thayer

Photo Editor

Robert Wright

 

Business Managers

Henry Ogilby

Michael Lynch

 

News Editor

Frederick Casselman

Editor-In-Chief

Leonard Edgerly

 

Feature Editor

William Holmes

 

Circulation Manager

Randolph Greene

 

Sports Editor

Vincent Lynch Jr.

Associate Editor

Max Pizer

Assistant Editors

Timothy Bruno

Jerome Carlhian

Peter Clark

Stephen Forte

Paul Lombroso

Kenneth Rabb

Brad Richardson

John Willet

Henry Wyner

Photo Editor

John Paris

 

Business Manager

Eugene Nigro

 

News Editor

David Leventhal

Editor-In-Chief

John Fulham III

 

Feature Editor

Lincoln Holmes

 

Circulation Managers

Robert Cushman

David Williams

John Spring

 

Sports Editor

Ross Mayberry

 

Copy Editor

Frederick Casselman

Assistant Editors

Charles Browne

Thomas Downes

Joseph Goldkamp

Joel Horowitz

Stanley Konefal

John Olive

Eric Reenstierna

Richard Saxl

Paul Sweeney

James Wilcox

David Williams

Leonard Edgerly

Paul Lombroso

Photo Editor

James Gass ’66

 

Business Manager

Thomas Dorrance ’66

 

News Editor

Gary Suttenberg ’66

Editor-In-Chief

Jefferey Bernard ’66

 

Feature Editor

Theodore Cassleman ’66

 

Circulation Department

Stephen Lane ’66

Roger Lamson ’66

 

Sports Editor

Paul Vernaglia ’66

Assistant Editors

James Bolan ’66

Peter Campbell ’66

John Fisher ’66

Edward Gallagher ’66

Steven Hartz ’66

Gregory Hedgecock ’66

Daniel Luria ’66

George McNamara ’66

Frederick Poulin ’66

Jonathan Sheldon ’66

Steven Bell ’67

Frederick Cassleman ’67

John Fulham III ’67

Joseph Goldkamp ’67

Lincoln Holmes ’67

David Leventhal ’67

Richard Saxl ’67

Photo Editor

Austin Broadhurst Jr. ’65

 

Business Manager

Randall Byrnes ’65

 

Associate Business Manager

Damon Spilios ’65

 

Business Assistants

Peter Mueller ’65

Kenneth Spitzer ’65

Robinson Murray ’65

 

News Editor

Paul Zofnass ’65

Editor-In-Chief

John Reed ’65

 

Feature Editor

William Karelis ’65

 

Circulation Manager

Jonathan Hubbard ’65

 

Sports Editor

Robert Price ’65

Assistant Editors

Thomas Amon ’65

James Archer ’65

Edward Counihan ’65

Robert Goldkamp ’65

Richard Howe ’65

Jay Kronenberg ’65

George Warren ’65

Chester Atkins ’66

Theodore Casselman ’66

George McManama ’66

Frederick Poulin ’66

Frederick Cassleman ’67

John Meister ’67

Joseph Stiles ’67

Photo Editor

Robert Foster ’64

 

Business Manager

Christian Elwell ’64

 

Business Assistants

Robert Rines ’64

Kenneth Spitzer ’65

 

Photography Assistant

Henry Cooper ’64

Paul O’Conor ’64

Chester Atkins ’66

 

News Editor

John Palmer ’64

Editor-In-Chief

Richard Stiles ’64

 

Feature Editor

Edgar White ’64

 

Circulation Manager

Jonathan Hubbard ’64

 

Sports Editor

William Fletcher ’64

Editorial Assistants

WIlliam Gilpatric III ’64

Gerald Green ’64

Michael Griefen ’64

Kent Parrot ’64

Paul Silk ’64

John Staffier ’64

John Weeks ’64

Charles Whipple ’64

Ralph Willard ’64

George Wyner ’64

Thomas Amon ’65

Edward Counihan ’65

William Karelis ’65

John Reed ’65

Paul Zofnass ’65

Theodore Casselman ’66

George McManama ’66

Frederick Poulin ’66

Frederick Cassleman ’67

Photo Editor

Henry Atkins II ’63

 

Business Manager

Wesley Danser III ’63

 

Business Assistants

Christopher Brooks ’63

E. Rich Hawkes ’63

Christian Elwell ’64

Alan Solar ’64

Robert Solar ’64

 

Photography Assistant

Norman Wilson ’63

Chester Atkins ’66

 

News Editor

Robert Bell ’63

Editor-In-Chief

Stuart Davis ’63

 

Feature Editor

Frank Bernstein ’63

 

Sports Editor

Rodman Furnald ’63

Editorial Assistants

Douglas Amon ’63

Henry Cooper ’63

John Donovan ’63

Charles Karelis ’63

Maynard Maxwell ’63

George McCormack ’63

Charles Peck ’63

McEwan Perkins ’63

Jeremy Russman ’63

Thomas Saliba ’63

Thomas Werman ’63

Norman Wilson ’63

William Fletcher ’64

John Palmer ’64

Thomas Amon ’65

Prentice Claflin ’65

Edward Counihan ’65

Kenneth Spitzer ’65

Paul Zofnass ’65

Photo Editor

John Perry ’62

 

Photographic Assistants

Edward Bush ’62

Peter Shapiro ’62

Henry Atkins II ’63

Norman Wilson ’63

 

Business Manager

Jefferey Lockshin ’62

 

Business Assistants

William Clark ’62

Wesley Danser ’63

Alan Solar ’64

 

Associate Business Manager

John Smith ’62

 

News Editor

John Litvack ’62

Editor-In-Chief

James Cole ’62

 

Feature Editor

Michael Nigro Jr. ’62

 

Sports Editor

Mark Weinbaum ’62

Editorial Assistants

Daniel Barnard Jr. ’62

Richard Birnie ’62

Carl Casselman ’62

Ronald Drucker ’62

David Hightower ’62

Eliot Hubbard ’62

William Karp ’62

Donald Robinson ’62

Robert Stewart ’62

David Wallace ’62

Robert Bell ’63

Maynard Maxwell ’63

Thomas Saliba ’63

Prentice Claflin ’65

Kenneth Spitzer ’65

Paul Zofnass ’65

Photo Editor

Anthony Belluschi ’61

 

Photographic Assistants

David Campbell ’61

Edward Bush ’62

John Perry ’62

Peter Shapiro ’62

Henry Atkins II ’63

Charles Karelis ’63

 

Business Manager

Peter Segal ’61

 

Business Assistants

Ronald Druker ’62

John Litvack ’62

 

Associate Business Manager

Robert Elwell ’61

 

News Editor

Ronald Woodbury ’61

Editor-In-Chief

Kenneth Annis ’61

 

Feature Editor

Richard Leavitt ’61

 

Sports Editor

Carl Amon ’61

 

Managing Editor

William Claflin ’61

Arthur Norton ’60

Philip Schier ’60

Editorial Assistants

David Burke ’61

Stephen Carr ’61

Thomas Clark ’61

Richard Dixon ’61

Antonio Gilman ’61

Stephen Headley ’61

Samuel Hurd ’61

Bennet Lerner ’61

J. David Mills ’61

Geoffrey Parker ’61

David Price ’61

Robert Bell ’62

James Cole ’62

Robert Egan ’62

Mark Weinbaum ’62

Wesley Danser ’63

Roger Mattlage ’63

Maynard Maxwell ’63

Thomas Saliba ’63

Photo Editor

Stephen Weller ’60

 

Photographic Assistants

Douglas Wales ’62

Robert Reynolds Jr. ’62

 

Business Manager

Alan Kline ’60

 

Business Assistants

John Cranney ’60

Everett Mitchel ’60

Gerald Sack ’60

William Croke ’61

W. Peter Rutley ’61

Peter Segal ’61

Ronald Druker ’62

John Litvack ’62

 

Associate Business Manager

Donald Hurley Jr. ’60

 

News Editor

James MacMahon ’60

Editor-In-Chief

Lewis Goodman ’60

 

Feature Editor

Robert Kargman ’60

 

Sports Editor

Nils Wessell ’60

 

Typing Assistants

Stephen Hood ’60

Arthur Norton ’60

Philip Schier ’60

Editorial Assistants

John Brooks ’60

Samuel Brown ’60

Myles Denny-Brown ’60

Lawrence Feinberg ’60

Gregory Hunt ’60

Robert Nickels ’60

Robert Russo ’60

John Welch ’60

Kenneth Annis ’61

David Burke ’61

Stephen Carr ’61

William Clafflin ’61

Thomas Clark ’61

Richard Dixon ’61

Stephen Headley ’61

Samuel Hurd ’61

Ronald Woodbury ’61

Robert Egan ’62

John Litvack ’62

Wesley Danser ’63

Charles Karelis ’63

Maynard Maxwell ’63

Thomas Saliba ’63

Photo Editor

Stephen Wales ’59

 

Photographic Assistants

Stephen Weller ’60

 

Business Manager

Robert Beal ’59

 

Business Assistants

John Millard ’59

Donald Hurley ’60

 

News Editor

Robert Russell ’59

Editor-In-Chief

Christopher Beal ’59

 

Feature Editor

David Perkins ’59

 

Sports Editor

Kenneth Nahigian ’59

 

Circulation Manager

Alan Kline ’59

Editorial Assistants

James Banker ’59

Jeffery Berenberg ’59

Ronald Burke ’59

Eliot Bolan ’59

William Hogan III ’59

Arnold Levinson ’59

Gerald Levinson ’59

Peter Osgood ’59

Lawrence Stone ’59

Dana Sweet ’59

David Wicks Jr. ’59

Robert Downes ’60

Gregory Hunt ’60

Robert Kargman ’60

James MacMahon ’60

Robert Nickels ’60

Robert Russo ’60

John Welch ’60

Nils Wessell ’60

Stephen Carr ’61

William Clafflin ’61

Richard Dixon ’61

James Hennings ’61

William Hofmann ’61

Ronald Woodbury ’61

Wesley Danser ’62

Robert Egan ’62

John Litvack ’62

Charles Karelis ’63

Thomas Saliba ’63

Photo Editor

Douglass Kirkwood ’58

 

Photographic Assistants

David Mugar ’58

Stephen Wales ’59

 

Business Manager

Edward Densmore Jr. ’58

 

Business Assistants

Reginald Elwell Jr. ’58

Robert Howe ’58

James Litvack ’58

Alan Kline ’59

John Millard ’59

Donald Hurley ’60

Thomas Lee ’61

Peter Segal ’61

 

News Editor

L. Brackett Carr ’58

Editor-In-Chief

James Pusey ’58

 

Feature Editor

Robert Katz ’58

 

Sports Editor

William Beckett ’58

Editorial Assistants

William Bailey ’58

Phillip Doherty ’58

Robert Haskell ’58

Reginald Howe II ’58

S. Parker Ladd ’58

Ronald Burke ’59

Eliot Bolan ’59

David Hamilton ’59

William Hogan III ’59

Arnold Levinson ’59

Gerald Levinson ’59

Kenneth Nahigian ’59

Peter Osgood ’59

David Schmalz ’59

Dana Sweet ’59

Robert Downes ’60

Gregory Hunt ’60

James MacMahon ’60

John Welch ’60

Stephen Carr ’61

William Clafflin ’61

Richard Dixon ’61

James Hennings ’61

William Hofmann ’61

Wesley Danser ’62

John Duncan ’62

Robert Egan ’62

Photo Editor

Stephen Lerman ’57

 

Business Manager

Benjamin Coffin IV ’57

 

News Editor

Stephen Wilcox ’57

 

Advertising Manager

Frank O’Neil ’57

Editor-In-Chief

Claude Welch ’57

 

Feature Editor

F. James Hodge ’57

 

Sports Editor

John Woodbury ’57

 

Associate Editor

R. Jonathan Fairbank ’57

Editorial Assistants

Thomas Cabot ’57

Laurence Hawkins ’57

Stephen Karp ’57

Peter Keville ’57

D’Arcy MacMahon ’57

Michael Magruder ’57

Richard Medvard ’57

William Beckett ’58

L. Brackett Carr ’58

Robert Katz ’58

David Mugar ’58

James Pusey ’58

Ronald Burke ’59

John Cranney ’59

Gerald Levinson ’59

Kenneth Nahigian ’59

David Schmalz ’59

Dana Sweet ’59

Robert Downes ’60

James MacMahon ’60

John Welch ’60

William Claffin ’61

Richard Dixon ’61

William Hofmann ’61

Business Manager

Richard Spence ’56

Business Assistants

Peter Beacham ’56

Kenneth Miner Jr. ’56

Frank O’Neil ’57

James Dwinell ’57

Benjamin Coffin ’57

Edward Moulton ’57

Peter Tague ’57

Associate Editors

Robert Cain ’56

Bruce Denny-Brown ’56

Editor-In-Chief

William Cunningham ’56

 

Feature Editor

Robert Woodbury ’56

 

Sports Editor

David Hawkins ’56

 

News Editor

Walter Abbott ’56

Editorial Assistants

Richard Howe ’56

Clark Hill ’56

W. Davis Hodgkinson ’56

Richard Piazza ’56

Suprija Mokkhavesa ’56

John Page ’56

S. Gordon Russel ’56

Stephen Young ’56

Thomas Cabot ’57

Benjamin Coffin ’57

R. Jonathan Fairbanks ’57

James Hodges ’57

Stephen Karp ’57

Peter Keville ’57

D’Arey MacMahon ’57

Anthony Oberdorfer ’57

Claude Welch ’57

Stephen Wilcox ’57

John Woodbury ’57

L. Brackett Carr ’58

David Mugar ’58

John Cranney ’59

Kenneth Nahigian ’59

David Schmalz ’59

James MacMahon ’60

Advertising Manager

Edward J. O’Neill, III ’55

 

Business Manager

Karl E. Weiss ’55

 

Business Assistants

Kenneth P. Miner, Jr., ’55

 

Associate Editors

David M. Goldberg ’55

Jon A. Shaw ’55

Robert C. Togneri ’55

Editor-In-Chief

David W. K. Sumner ’55

 

Feature Editor

Charles A. Federer ’55

 

Make-Up Editor

David W. Canfield ’55

 

Sports Editor

Neil R. Blacklow ’55

 

News Editor

Jefferson T. Eaton ’55

Editorial Assistants

Robert Banker ’54

Albert E. Burgess ’54

Henry D. Childs ’54

Paul E. Doherty ’54

Joshua P. Epstein ’54

Thomas H. Flint ’54

E. Conrad Forziati ’54

Stephen B. Frost ’54

Peter A. Hersee ’54

Richard M. Hill ’54

John W. F. Hobbs, Jr., ’54

Benjamin B. McKeever ’54

Burt M. Perlmutter ’54

Paul B. Repetto ’54

Peter S. Stevens ’54

Charles C. Ashley ’55

Peter G. Burch ’55

Dennis Corcoran ’55

William P. Elwell ’55

Michael L. Forman ’55

Thomas K. Hunt ’55

James S. Parkhill ’55

J. Gilbert Swift ’55

Walter D. Abbott ’56

George R. Cain ’56

David C. Hawkins ’56

Richard E. Piazza ’56

William J. Cunningham ’56

Clark E. Hill ’56

W. Davis Hodgekinson ’56

Richard A. Spence ’56

Robert L. Woodbury ’56

Stephen P. Young ’56

Thomas T. G. Cabot ’57

Anthony H. Oberdorfer ’57

Richard A. Robnett ’57

Claude E. Welch ’57

Stephen L. Wilcox ’57

John C. Woodbury ’57

David G. Mugar ’58

David H. Schmalz ’59

Business Manager

Robert Cleary ’54

 

Business Assistants

Alfred A. Adams ’54

Allen Rousseau ’54

Edward O’Neil ’55

John Copeland ’54

Karl Weiss ’55

 

Associate Editors

Thomas Flint ’54

Richard Hill ’54

Paul Repetto ’54

Editor-In-Chief

Robert Banker ’54

 

Feature Editor

Peter Stevens ’54

 

Sports Editor

Albert Burgess Jr. ’54

 

Photography Editors

Paul Doherty ’54

John Hobbs Jr. ’54

Editorial Assistants

Henry Childs ’54

Joshua Epstein ’54

Stephen Frost ’54

Peter Hersee ’54

Frank Hershman ’54

Benjamin McKeever ’54

Burt Perimutter ’54

Charles Ashley ’55

Neil Blacklow ’55

Peter Burch ’55

David Canfield ’55

Peter Childs ’55

Jefferson Eaton ’55

William Elwell Jr. ’55

Charles Federer III ’55

Michael Forman ’55

David Goldberg ’55

Thomas Hunt ’55

James Parkhill III ’55

Jon Shaw ’55

David Sumner ’55

J. Gilbert Swift ’55

Robert Togneri ’55

George Cain ’56

William J. Cunningham ’56

David Hawkins ’56

Richard A. Spence ’56

Robert L. Woodbury ’56

Thomas T. G. Cabot ’57

Claude E. Welch ’57

Stephen L. Wilcox ’57

David G. Mugar ’58